Een ritje voor met z'n tweeën
Gisteren was het weer in onze regio in de middag mistig en aan de kust zeer mistig.
Vanochtend ziet het een stuk beter uit alleen de temperatuur is slechts 4º C. 's-Morgens vroeg op gestaan om de auto weg te brengen voor de jaarlijkse APK. Om 9:10 krijg ik het keuringsrapport overhandigt en het is in orde. 'k Ben nog maar net thuis en krijg ik een berichtje binnen. "Heb je zin in een ritje met de scooter". Ik antwoord: "Nee natuurlijk niet, KOUD!
Misschien vanmiddag. Om 13:30 vertrek ik uit Den Briel op weg naar de N57. Daar staat @Jan-H al te wachten. We gaan op weg naar ...........
Op een gegeven moment rijden langs de Bernisse
via Simonshaven naar het pontje van Hekelingen. De oversteek is maar krap 100m. Als je na gaat dat deze pont 46m meet is de oversteek zéér kort. 'k Heb nooit begrepen dat hier geen brug is gelegd.
Aangekomen aan de overkant zijn we in de Hoeksche Waard waar gelijk onderaan de dijk Nieuw-Beijerland ligt. We laten dit dorp beneden de dijk liggen en gaan rechtsaf richting Piershil en dan door naar Nieuwendijk. In de buurt van de WSV De Put is een klein stukje natuurgebied waar het water van het "Vuile Gat" weer de vrije loop heeft om in en uit te stromen.
Deze constructie heeft men op een gedeelte van "Tiengemeten" ook gerealiseerd. In Nieuwendijk kan men met een veerpont naar het eiland Tiengemeten gelegen midden in het Haringvliet. Het museum Rien Poortvliet is hier gevestigd.
Wij rijden door naar Numansdorp om daar een bakje koffie te doen.
Tenslotte na een tijdje rijden in de kou ben ik hier wel aan toe. Helaas, haast alles is dicht maar we vinden een cafe wat net open is en genieten daar van een bak koffie Na een 1/2 uurtje gaan we weer verder richting Heijnenoord tunnel.
Na de tunnel richting Rhoon om dan de doorsteek naar Rotterdam-Albrandswaard te gaan. In Rhoon komen we langs Intratuin en daar staat een oliebollenkraam. Hier nemen we iets lekkers want bij de koffie konden we niets er bij nemen. De zon gaat bijna onder dus gauw weer verder. Vlak bij Pernis richting de Beneluxtunnel neem ik afscheid van @Jan-H en ga ik verder naar de grootste hefbrug van Europa de "Botlekbrug".
Hierna door naar Rozenburg om m'n tankje vol te gooien met E5 brandstof op aanraden van enkele leden om te kunnen starten na enkele weken stilstand met deze kou. Na getankt te hebben door naar Den Briel echter natuurlijk de Calandbrug open.
Nou dan maar wachten. Na een tijdje brug dicht en door naar Den Briel waar ik na 4 uren touren weer thuis ben.
Hier een overzicht van de gereden route