Dit zijn de mooiste weekenden.
Vrijdagmiddag heerlijk vrij genomen, dat is het voorrecht van het zelfstandig zijn.
Om half 3 stapte ik op mijn scooter om vanuit Hoofddorp naar Oisterwijk te rijden, om daar de acht door te brengen in een hotel.
De reis verliep voorspoedig, het grootste gedeelte is bekend terrein, en dus was ik om 6 uur op de plaats van bestemming.
Een eenvoudige kamer, schoon, en alles wat een mens nodig heeft was aanwezig.
Even nog een stukje gewandeld, door de bossen, want rondom het hotel is het omgeven door bosgebied.
Op het terras nog even wat gedronken, en daarna naar mijn kamer en even tv gekeken.
Toen was het tijd om de oogjes dicht te doen.
En dan is het al gauw half 7, en gaat mijn alarm af.
Het is de dag van de Kempentour. Hier wilde ik graag mee rijden, en heb daar best wel een en ander voor moeten regelen.
Na een heerlijke douche, ben ik gaan ontbijten. Wat een perfect ontbijt. Hier had een heel weeshuis van kunnen eten, zo overdadig.
De verzorging in dit kleine hotel is echt super.
Na het ontbijt nog even de beentjes gestrekt, met een kleine boswandeling, en mijn vrouw gebeld.
Daarna was het tijd om naar het startpunt in Bergeijk te rijden.
Wat is Brabant toch mooi, met zijn bossen, velden, en pitoreske dorpen, waar het lijkt of de tijd veel langzamer gaat. Echt een lust om doorheen te rijden.
Om ongeveer half 11 arriveerde ik bij De Vlegel in Bergeijk, waar al een paar tourvrienden aan de koffie en thee zaten.
Al snel was de groep compleet met 9 personen.
De dag kon beginnen.
En hoe........ Eerst uitgebreid koffie met een heerlijk stuk ijstaart, waarbij op de slagroom niet bezuinigd was.
Dit alles overgoten met nootjes, een heerlijke saus, en andere smakelijke ingredienten.
Een hele hap, zeker nadat ik al zo uitgebreid ontbijt had gehad.
Maar we waren er nog niet, want de baas van deze leuke zaak, verwende ons ook nog even met een paar houten plankjes, gevuld met minihamburgers, stukje gemarineerde kip, en eigengemaakte frietjes.
DIT IS NOU BRABANT.
En dit hebben we natuurlijk ook te danken aan onze gastheer, Patrick.
Nadat de buikjes volledig rond gegeten waren, konden we om half 12 vertrekken.
Volop zon, dus prachtig tourweer. als eerste bestemming stond Postel in de planning.
Dus de grens over, naar Belgie, om een bezoek te brengen aan de aldaar gevestigde abdij.
Buiten de abdij is een behoorlijk groot restaurant met bijbehorend terras gevestigd, waaraan wel te zien is dat het geloof ook een draai naar de commercie gemaakt heeft.
Wij hebben daar niet gezeten, vroom als wij allemaal zijn, hebben we een bezoek gebracht aan de abdij met de daarbij horende kruidentuin.
Vervolgens hebben we onze tour voortgezet, waar Patrick ons de mooiste stukken van dit geweldige gebied heeft laten zien.
Het was heerlijk om te rijden, ook al omdat Jan met zijn motor, ons vaak in de gelegenheid kon stellen om veilig over te steken, door even met deze machtige machine stil te staan, met alarmlampen aan, zodat het overige verkeer even stopte.
Helemaal top, Jan.
De tocht bracht ons rond de klok van 2 uur of half 3, naar een volgende stopplaats, waar we een lunch konden gebruiken.
Via een niet geasfalteerde weg, een hoop steentjes en zand, kwamen we bij "In den Bockenreyder" in Esbeek terecht.
Bij aankomst zag ik vanuit mijn ooghoeken, dat een heel peleton kippen, als de sodemieter aan de gang gezet werd om eieren te produceren, want bij dit restaurant staan veel uitsmijters op het menu.
Twee, drie, ja zelfs met 5 eieren, aangevuld met kaas, ham en salade of groenten, het is hier allemaal te krijgen.
Ik dacht dat ik aardig kon eten, maar ik moet in Gradje, en Marco, mijn meerdere erkennen.
We hebben wel lekker gegeten, en natuurlijk met een paar Radlers, en colaatjes, alles weg gespoeld.
Na het afrekenen, ( ja, dit was het enige wat we zelf betaalden) zijn we weer opgestapt, en verder gegaan.
Via Oirschot, kwamen we bij een spottersplaats van vliegveld Eindhoven terecht, waar we allemaal door Gerard getrakteerd werden op een ijsje naar eigen keuze.
Dank je wel, kanjer. Het was lekker.
En maar weer verder, voor het laatste stuk van deze geweldige tour.
Natuurlijk passeerde we dat misterieuze kleine huisje, waarvan velen zich afvroegen wie daar dan woont.
Dus, de meesten gingen en op onderzoek uit.
En nee, Marco zit hier niet te poe...n, ik was een beetje laat met het maken van de foto.
Hij kwam net weer overeind, nadat hij binnen in het huisje gekeken had.
Vandaag moest Marco wel vaker weer overeind komen, maar daar mag ik niks over zeggen, ander praat hij straks niet meer met mij.
En ook anderen waagden een blik naar binnen.
Alle geheimzinnigheid is hierbij opgelost.
Bij het eindpunt wachtte ons alweer een maaltijd, nu een uitgebreide BBQ, aangevuld met heerlijke salades, stokbrood, sausjes, enz.
Hier hebben we, onder het genot van een paar drankjes, nog lekker zitten kletsen.
Ik vond het echt top, maar hier hield het dus nog steeds niet op.
Patrick bedankte ons voor onze aanwezigheid bij deze tour, en liet dit nog vergezeld gaan met een mooie pen van de KTN, en een klein flesje drank, wat zijn ontstaan dankt aan de tijd dat er een smokkelroute was tussen Belgie en Nederland.
Patrick, jij moet ons niet bedanken, wij bedanken jou, voor deze schitterende dag, voor al het werk wat je erin gestoken hebt om de route uit te zetten (en ook Gradje hiervoor dank). Voor de super ontvangst, en natuurlijk voor de BBQ.
Ook mijn medetourders bedankt, jullie zijn goed en fijn gezelschap, en ik vond het tof om deze dag met jullie door te brengen.
Tot een volgende keer.
gr, Henk