Zo nu dat ik even ben bij gekomen van de tour ga ik nu een verslagje maken.
Op zaterdag 25 augustus ging om 6 uur de wekker.
Mijn nichtje bleef in deze weekend bij ons logeren dus die ging ook mee.
We hebben op ons gemak wat gegeten en gedronken.
Daarna omgekleed en de hondjes uit gelaten.
Rond kwart voor negen zijn we onze spullen gaan inladen in onze scooters.
En rond negen uur zijn we op onze scooters gestapt.
Zodat we na een paar minuten rijden bij de vertrekpunt waren.
We stonden nog maar paar minuten of we werden al aangeroepen door @
gerard.
Daarna kwamen de andere een voor een aangereden.
Om 10 uur pressies zijn we met de toer begonnen.
En na een kwartiertje stonden we al stil.
Want ik wou aan de leden het oversteekplaats van de wilde koeien en stieren laten bekijken.
Alleen helaas door het weer omstandigheden waren de dieren aan het schuilen aan het andere kant van het grondgebied.
Waardoor we ze niet zagen.
Daarna zijn we door gereden naar Oirschot waar we om 10:37 op de markt onze scooters neer stalde.
Van daaruit zijn we even te voet veder gelopen naar de grote stoel van Oirschot.
De eerste grote stoel was gemaakt door de firma Meeuwis in 1958.
En aan deze stoel heeft mijn opa (de vader van mijn moeder) ook meegewerkt.
Helaas blijft wat van hout is nooit voor eeuwig overeind.
Want de stoel die je nu op de foto ziet is een replica van het originele gemaakt in 2009.
Voor meer info klik je op deze link:
De Grote Stoel.
Rond 11 uur hebben we onze scooters weer terug gevonden op de markt en zijn we verder gegaan met onze tour.
Ongeveer een half uur later zijn we aangekomen bij de Oude toren van Oostelbeers.
Dit was eigenlijk het oorspronkelijke ligplaats van Oostelbeers.
Maar is ergens in de 16 eeuw door verwoesting verplaats alleen is de kerktoren nog blijven staan.
Voor meer info klik je op deze link:
De Oude Toren.
Om 11:45 zijn we weer op onze scooters gestapt.
En om 12:15 kwamen we bij Den Bockenreyder in Esbeek.
Daar hebben we tot tien voor twee genoten van de gebakken eieren en wat nattigheid.
Daarna zijn we verder gereden naar de grafheuvel in Hoogeloon.
Om 14:22 kwamen we daaraan.
Voor meer info klik je op deze link:
Zwarte Berg Hoogeloon (grafheuvel).
Om 3 uur waren we weer op onze scooters gestapt.
En zijn we even gestopt bij de Esso tankstation in Hapert.
Want mijn Silverwing had even dorst.
Daar kwam gradje mee aan om onder weg naar Postel langs een ijsboerke te gaan voor een heerlijke bakje schepijs.
Helaas omdat we zaten te genieten van het ijs zijn we vergeten om foto's te maken.
Om 16:09 zijn we weer gaan rijden.
En omdat we daar gestopt zijn hebben we de geplande stop bij de abdij in Postel voorbij laten gaan.
Na een flinke rit zijn we om 17:38 aangekomen bij het Jachtpaviljoen 't Kasteeltje in Ravels.
Voor meer info klik je op deze link:
Het JachtpaviljoenEn hier hadden we besloten dat op Gerard na vanuit Moergestel iedereen zijn eigen weg zouden rijden
Om 18:15 zijn we in een stuk door gereden zodat we om 18:58 in Moergestel (mijn geboortedorp) aan te komen.
Daar zijn we gestopt bij een kruispunt zodat iedereen gemakkelijk de weg naar huis kunnen vinden.
En we hebben daar iedereen elkaars handen geschud en uitgezwaaid.
Behalve Gerard want die moest nog met ons mee naar Boxtel.
Wij en Gerard kwamen om 19:15 aan bij de Texaco in Boxtel aan.
Daar hebben we nog gepraat over de tour en hebben daarna Gerard uitgezwaaid toen hij met zijn busje was vertrokken.
Ik moet wel zeggen dat ik de tour toch nog wel een beetje te lang vond duren.
En dat als ik het voor de 2de keer wil gaan lijden eerst wat aanpassing ga doen aan de route en het bezienswaardigheden.
Maar voor de rest was het best gezellig en het weer viel best wel mee.
Want we hadden alleen af en toe een buitje tijdens het rijden, maar als we ergens stopte dan was het altijd droog.
Ik hoop dat de andere leden het ook hebben genoten van de tour.
En misschien dat de leden weer mee willen rijden met het verbeterde kempentour.
Of met een andere tour die ik nu in mijn hoofd heb zitten.