Gaande weg het topic waarin Wouter deze tour aankondigde, zag ik dat er leden waren de meldden dat zij overnachtingen in Friesland hadden geregeld, hetgeen mij op het idee bracht om ook op die manier aan deze tour mee te doen.
Op vrijdag 25 juli om 10:30 uit Amsterdam vertrokken.Al bij Muiden kreeg ik te maken met iets dat we in Friesland vaker zouden meemaken: Oponthoud door scheepsverkeer, deze keer in de vorm van een open sluis.
Bij het binnenrijden van Flevoland, op de hollandse brug, kwamen de eerste spetters. Even was het nog droog, maar al gauw begon het weer te regenen. Bij De Trekvogel gestopt om de regenkleding aan te doen.
Verder langs het Markermeer en het IJsselmeer naar de Ketelbrug. Vandaar door naar Urk. In Urk bij een benzinestation waar ik even heb staan te schuilen voor de regen / een rust pauze heb genomen.
Verder, via het Urker Bos, onderweg naar Lemmer. En hierbij gebeurde het volgende:
Mijn plan om Lemmer even te gaan bekijken viel letterlijk in het water. Ik ben direct door gereden naar Sint Nicolaasga, waar ik zou overnachten.
Zaterdag 26 juli, de dag van de tour:
Toen ik s' morgens wakker werd en de gordijnen open deed, zag ik dat de regen had plaats gemaakt voor de zon. Mooi zo!
Na het ontbeit op weg gegaan naar Lemmer. Voordat ik naar de verzamelplek zou rijden, eerst even tanken. Vlak voordat ik het tankstation in Lemmer bereikte, kwam Tonny (TKE) me tegemoet rijden. Tonny keerde om. Hoewel we nog niet echt leeg gereden waren leek het ook hem een goed idee om de tour met een volle tank te beginnen.
Terwijl we daarmee bezig waren, kwamen Kuya en later Grensgeval er ook nog eens bij. Het leek wel of we hier verzamelden.
Gezamelijk op weg gegaan naar het werkelijke verzamelpunt: De Beachclub in Lemmer.
De tour zelf hoef ik niet meer te beschrijven, dat hebben anderen al erg goed gedaan. Wel kan ik zeggen, dat ik er erg van heb genoten. Gelukkig hebben we de foto's nog:
Na de tour kwam ik een deel van de groep nog tegen bij het tankstation in Lemmer. Aangezien bij een Kymco People S de tank alleen te bereiken is door het zadel open te doen, leek het mij handig om dat nu te doen voor de rit terug naar huis dan de volgende dag met extra bagage, vastgesnoerd op het zadel. Daarna ben ik naar de plaatselijke grote gele M gereden voor een snelle hap.
De hele dag hebben we geweldig weer gehad. Maar geloof het of niet: Toen ik zo rond 20:45 naar mijn hotel in Sint Nicolaasga reed (en ik was nog maar een paar honderd meter van het hotel af), begon het me te regenen.
Zondag 27 juli: Terug naar huis.
Ook deze ochtend scheen het zonnetje. Gelukkig zou blijken dat dat de gehele rit naar huis zo zou blijven. De route terug, was, op wat kleine aanpassingen na, gelijk aan de heenrit. En omdat het die dag beter weer was dan toen ik aankwam, heb ik deze foto nog even gemaakt:
Rest mij Wouter nog heel erg te bedanken voor het organiseren van deze tour en alle aanwezigen te bedanken voor de gezelligheid.